03.07.2024

Yaz Kur'an Kursları Büyük Bir Heyecanla Başladı

Tek dönem halinde 01 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2024 yılı yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim İl Müftülüğümüze bağlı cami ve Kur’an kurslarımızda başladı.

Yaz Kur’an Kurslarının başlamasıyla çocuklar büyük bir neşe ile camilerimize ve kurslarımıza akın ettiler.

İl Müftüsü Mesut Harmancı İl Müftülüğümüze bağlı camii ve kurslarımızı ziyaret ederek öğrenci ve öğreticilerimizin heyecanına ortak oldu. Yaz Kur’an Kursları hakkında değerlendirmede bulunan İl Müftüsü Harmancı; “Bu önemli zaman diliminde yavrularımız; camilerimizin ve Kur’an kurslarımızın manevi atmosferlerini soluyacaklar. Hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim ile buluşacak, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in örnek hayatıyla tanışacaklar. Abdest, namaz, oruç, zekât ve hac gibi ibadetleri öğrenme imkanı bulacaklar. Sevgi ve saygı, kardeşlik ve muhabbet, şefkat ve merhamet gibi ahlaki erdemleri daha iyi kavrayacaklar. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerleri daha fazla kuşanacaklar. İyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, helalle haramı, günahla sevabı öğrenerek birbirinden daha iyi ayıracaklar. Aynı zamanda neşeli ve eğlenceli bir atmosferde doğru yöntemlerle, ehil ve liyakatli hocalarımız marifetiyle sahih dini bilgiyi elde edecekler.” dedi.

İl Müftüsü Harmancı konuşmasının devamında Yaz Kur'an Kurslarına başvuruların 8 Temmuz'a kadar devam edeceği bilgisini de verdi.