10.06.2024

Artvin’de Öğrenciler "Kültür Şenliği"nde Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı ile ortak yürütülen, "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) projesi kapsamında "Kültür Şenliği" gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle Yeni Camii'nde gerçekleştirilen programda öğrencilere camilerin bölümleri tanıtılarak bilgi verildi.

Geleneksel oyunların oynandığı şenlik programında çocuklar doyasıya eğlendi. Şenlik Programını ziyaret eden İl Müftüsü Mesut Harmancı, "Öncelikle bu programın organizasyonunu sağlayan, görev alan arkadaşlarımıza ve özellikle de katılım sağlayan gençlerimize teşekkür ediyorum. Bu tip organizasyonlar, gelenek ve göreneklerimizle gençlerimizin buluştuğu, eğlenerek öğrendikleri bir ortam sunma konusunda önemli yere sahiptir. Hassaten Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. ÇEDES projesi hakkında da bilgler veren  İl Müftüsü Harmancı; “ÇEDES’in amacı; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olmalarına” ayrıca çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi kendi yaşantılarında inşa etmiş; akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamaktır” dedi.

Programa Artvin İl Müftüsü Mesut Harmancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray, Artvin Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonrası Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi, öğrencilere, velilere ve programa katılım sağlayan misafirlere ikramda bulundu.