25.01.2023

Artvin’ de Hayata Başlarken Projesi Umut Oldu!

Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi Kadın Kolları tarafından "Hayata Başlarken" adlı proje başlatıldı.

Proje ile doğum yapan ihtiyaç sahibi anneler ve evlilik hazırlığında olan gençlere, İl Müftü Yardımcısı Bahar Canset Dündar öncülüğünde, Kur’an kursu öğreticileri, TDV Kadın Kolları üye ve gönüllüleri tarafından ziyaret yapılarak, hazırlanan hediyeler takdim edildi.

Bu kapsamda Artvin İl Müftülüğü ile TDV Artvin Şubesi Kadın Kolları tarafından "Hayata Başlarken" projesi ile yeni doğum yapacak olan ihtiyaç sahibi annelere bebek bohçası hediye edildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Artvin İl Müftüsü Mesut Harmancı, "Hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle hazırlamış olduğumuz bebek bohçalarını, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek hediye ediyoruz. En mutlu günlerinde onlara ulaştırdığımız bu hediyelerle bir nebze de olsun yüklerini hafifletmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda hazırlanan bebek bohçalarına, Başkanlığımız yayınlarından bir adet Kur’an-ı Kerim’de ekleyerek dünyaya gözlerini açacak olan yavrularımızın ilk hediyelerinin Kur’an-ı Kerim olmasını istedik." dedi.

Müftü Harmancı, Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu tür çalışmalarına her zaman destekçi olan hayırsever vatandaşlara ve TDV Artvin Kadın Kolları gönüllülerine teşekkür etti.