20.08.2021

1200 RAKIMLI KAFKASÖR YAYLASINDA YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN PİKNİK COŞKUSU

2021 Yılı Yaz Kur’an Kursu kapanış programı kapsamında Artvin Kafkasör Yaylasında Yaz Kursu Öğrencilerine kaynaşma pikniği düzenlendi.

Artvin Merkez , köy ve ilçelerden gelen Yaz Kur’an Kursu öğrencileri, İl Müftülüğümüz nezaretinde İl Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği piknik programı vesilesiyle Kafkasör yaylasında bir araya geldi.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi İlimiz ve İlçelerinde okulların tatile girmesiyle 5 Temmuz' da başlayan Yaz Kur’an Kursları vesilesiyle Camilerimiz binlerce öğrenciyi ağırladı.

İl Müftüsü Vekili Recep ŞAHAN, Yaz Kur'an kurslarıyla ilgili yaptığı açıklamada; ”5 Temmuz'da başlayan Yaz Kur'an kurslarının 20 Ağustos'ta sona erdiğini söyleyerek, ilimiz genelinde bu kurslara katılan öğrencilere Din Görevlileri ve Kur'an Kursu Öğreticileri tarafından eğitim verildiğini ifade etti.

ŞAHAN konuşmasında; Geçen yıl bu zamanlar camilerin çocuklara hasret olduğunu ama bu sene salgın hastalığın azalmasıyla 6 hafta kadar tüm camilerde, Kur’an kurslarında Kur’an-ı Kerim öğretildiğini ifade ederek, Temel dini bilgileri, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) hayatını ve dünyaya kazandırdığı ahlaki değerleri öğrenmek için camilerimizin dolduğunu söyledi.

ŞAHAN, "Temiz Maskeli Mesafeliyiz, Yaz Kur’an Kursu’nda Camideyiz" sloganıyla başlatılan Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilere Kur'an-ı Kerim ve dini bilgilerin yanında çeşitli etkinliklere katılma fırsatı verildiğini, tatil havasında geçen kurslara sıkılmadan katılımların sağlandığını ve bu sayede arkadaşlıkların ve dostlukların pekiştirildiğini dile getirdi.

ŞAHAN, bilgili ve ahlaklı bir neslin yetişmesinde bu kurslarımızda öğrenilen sağlam ve kaliteli bilgilerin önemine değinerek fedakârca çalışan din görevlilerine ve çocukların din eğitimlerini verimli bir şekilde almaları hususunda çaba gösteren anne-babalara teşekkür ederek, öğrenilen bilgilerin unutulmaması konusunda öğrencilere tavsiyelerde bunundu.”

 

Cami ve Kur'an Kurslarında Yaz Kur'an Kursuna devam eden öğrenciler kaynaşma pikniğin de çeşitli yarışmalar yaparak doyasıya eğlendiler.

Öğle yemeği ve çay ikramının yapıldığı programda topluca namaz kılındı , hocalarımız ve öğrencilerimizce ilahiler okundu , yöresel oyunlar oynanılarak hoşça vakit geçirildi.