T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Artvin Müftülüğü

17.03.2021

İL MÜFTÜLÜĞÜ 150 AİLEYE KURBAN ETİ ULAŞTIRILDI

Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi, hayırsever vatandaşların bağışladığı kurbanları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan kurbanlar, Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi koordinesinde Din Görevlilerince ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Hayır sahipleri tarafından bağışlanan adak, akika ve şükür kurbanları, Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi ve İl Müftülüğü koordinesinde koronavirüs tedbirlerine ve temizlik kurallarına riayet edilerek kesildi.

Kesilen kurbanlar, Din Görevlileri ile TDV gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Hayırseverler tarafından Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesine 21 hisse kurban bağışlandığını belirten Artvin İl Müftüsü Hasan GÜNEŞ, “Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi tarafından 150 ihtiyaç sahibi aileye hayırseverlerce bağışlanan adak, akika, şükür kurbanlarının etlerini dağıttık.” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Artvin’de de koronavirüs salgını sebebiyle sıkıntılı günler yaşandığını dile getiren Müftü GÜNEŞ, “Bu zor zamanlarda Artvin’deki kardeşlerimizin yanında olmak bizler için görevden öte bir sorumluluktur. Kardeşlerimizin sevincini paylaşmak, bu zor günlerde onların yanında olmak ve onların dualarını almak, bizim için büyük gurur kaynağı olmuştur. Bu vesileyle dağıtımda emeği geçen, Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi, Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüleri, ve Din Görevlilerine teşekkür ediyorum.” dedi.